O firmie

Od wielu lat prowadzę działalność jako trener personalny i instruktor. Prowadzona przeze mnie firma stanowi dla wielu osób kompleksową pomoc w zakresie organizacji treningów, konsultacji dietetycznych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w Łodzi otwarto wiele klubów fitness, siłowni. Atrakcyjna oferta, profesjonalny sprzęt oraz warunki treningu stanowią dla wielu Łodzian przekonujący argument. Jednak trening to nie tylko sprzęt … Trener personalny pomaga zorganizować optymalny dla danego uczestnika zajęć plan, który pozwala osiągnąć zamierzone efekty w określonym czasie. Wiedza i doświadczenie jaką zgromadziłem przez lata pozwala mi układać taki trening, w którym osoby przede wszystkim początkujące ćwiczą bezpiecznie, rozwijając stopniowo swoje umiejętności.

Trening personalny

Dotychczas trener personalny kojarzony był jako luksus, na który pozwolić mogły sobie gwiazdy TV i kina, zamożni przedsiębiorcy lub wyczynowi sportowcy. Dziś dzięki zaangażowaniu wielu osób, bogatej literaturze, licznym kursom trenerzy personalni świadczą swoje usługi niemalże każdym klubie fitness w Łodzi ale i nie tylko. Na czym polega ich praca? Zakładam, że masz już trój sportowy, jesteś w klubie fitness rozglądasz się po niezliczonej ilość sprzętu do ćwiczeń i zastanawiasz się od czego zacząć. Może bieżnia … może rowerek … a może … , właśnie tu pojawia się pytanie jak zacząć ćwiczyć? Osoba, która najlepiej wie jak ci doradzić to właśnie trener personalny. Łódź dla wielu z was jest atrakcyjnym miastem do ćwiczeń – w szczególności ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe i wyjątkowe kluby fitness na których możecie zrobić lekki trening poprawić kondycję itp.

Jeśli jednak oczekujesz konkretnych efektów redukcji masy ciała, ładną i proporcjonalną sylwetkę, poprawę kondycji trener personalny jest idealnym i jedynym rozwiązaniem. Efekty, których się spodziewasz można osiągnąć ćwicząc według określonego planu. Plan treningowy zawiera indywidualny dopasowany do Twoich możliwości fizycznych zestaw ćwiczeń, które wykonasz z określoną intensywnością. Kluczowe jest tutaj bezpieczeństwo i zdrowie. Zbyt intensywny wysiłek może spowodować kontuzje co wykluczy na kilka tygodni Twój udział w zajęciach.

Zaczynamy ćwiczenia

Na moim pierwszym treningu zazwyczaj oceniam i obserwuję Twoją pracę. Zwracam uwagę na ogólną sprawność fizyczną, poprawność wykonywanych ćwiczeń, wytrzymałość, kondycję oraz zaangażowanie. Dokładnie analizuję Twoje oczekiwania i wyznaczone cele – redukcja masy ciała, poprawa kondycji itp. Omawiamy sposób dotychczasowego sposobu odżywiania oraz jakości posiłków. Na podstawie zgromadzonych informacji przygotowuję plan treningowy oraz wskazówki dietetyczne, które w najbliższych tygodniach będą wdrażane.

Trenuję i co dalej?

Twoja praca i zaangażowanie na treningu zaczyna przynosić widoczne efekty. Osiągnięcie wyznaczonych celów jest bliskie to oczywiście jeden scenariusz naszej pracy. Jednak nie zawsze plan i jego realizacja układa się w 100%. Czasem zdarza się, że zachorujemy i nasz udział w treningu jest niemożliwy. Zdarzają się również losowe sytuacje wpływające na postęp w treningu. Nie należy się martwić – konsekwentnie i systematycznie dążymy do celu nawet jeśli po drodze mamy małe przeszkody. Najważniejsza jest konsekwencja tutaj praca jaką wykonuje trener personalny jest najistotniejsza – motywacja. Skoro udało Ci się wykonać znaczący postęp i osiągnąłeś/aś cel zastanów się czy nie można wyznaczyć nowych bardziej ambitnych zadań.

Gdzie prowadzę treningi i jak zapisać się na pierwsze zajęcia?

Na co dzień pracuję w centrum Łodzi na ul.Sienkiewicza w klubie Evergym. Panują tam doskonałe warunki w niemalże każdego rodzaju treningu, nowoczesny sprzęt, czyste szatnie fantastyczna restauracja z dietetycznymi posiłkami itd. Zajęcia mogę zorganizować również w dowolnym wyznaczonym przez Ciebie miejscu może to być bieżnia, sala gimnastyczna lub park pod warunkiem, że znajduje się w Łodzi

Zapraszam serdecznie – Twój Trener Personalny Maciej Krysiak - Łódź