Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - endodoncja Łódź

dodano: 2021.07.01 ważne do: 2026.04.24 wyświetleń: 652
200 zł
Szczegóły ogłoszenia:

Leczenie endodontyczne (inaczej leczenie kanałowe) wykonuje się się w przypadku nieodwracalnych chorób miazgi zęba (potocznie „nerwu”) i chorób tkanek okołowierzchołkowych (to, co otacza ząb). Lekarz na podstawie wywiadu, zdjęć RTG lub tomografii komputerowej kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Prześwietlenie pozwala ocenić zakres zmian i ich zasięg. Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu wnętrza zęba z zakażonej miazgi, dezynfekcji i wypełnieniu odpowiednim materiałem (najczęściej gutaperką z uszczelniaczem). Z uwagi na małe rozmiary leczonego miejsca i bardzo złożoną budowę, zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem mikroskopu.

Leczenie kanałowe, mimo iż nie daje 100% szans powodzenia, jest często jedyną metodą, która pozwala zachować ząb. Jeśli się nie powiedzie, możliwa jest również w niektórych przypadkach resekcja wierzchołka korzenia ze wstecznym wypełnieniem. Zabieg ten polega na odcięciu końca korzenia zęba i leczeniu kanału z dostępu chirurgicznego – przez dziąsło.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem prowadzi się w znieczuleniu miejscowym – pacjenci nie odczuwają bólu podczas zabiegu.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie internatowej - https://www.drjuncewicz.pl/leczenie-kanalowe.php

Kontakt
Stomatolog dr n. med. Michał Juncewicz
ul. Abrahama Szwajcera 15, 91-357 Łódź ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.