Dzisiaj jest: 26.5.2024, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Prostowanie przedramienia z hantlem

Dodano: 4 lata temu Czytane: 989 Autor:
Redakcja poleca!

Kolejne ćwiczenie, które możecie wprowadzić do treningu na siłowni lub w domu - prostowanie przedramienia z hantlem. Zwróć uwagę na ruch nadgarstków, ułożenie pleców.

Prostowanie przedramienia z hantlem

Dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić prostowanie przedramienia z hantlem w opadzie tułowia. To ćwiczenie nadaje się przede wszystkim do kształtowania tricepsów. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie połóżcie nogę i rękę jednej strony ciała na ławce, następnie weźcie handelek do ręki i zginajcie rękę w stawie łokciowym, pamiętając o tym, alby łokieć znajdował się jak najbliżej ciała. Najważniejsze elementy w tym ćwiczeniu to to zachowanie prostych pleców oraz łokieć, który powinien być cały czas w tym samym miejscu, blisko ciała. Typowe błędy w tym ćwiczeniu polegają na trzymaniu okrągłych pleców oraz poruszaniu łokciem w górę i w dół podczas wykonywania ćwiczenia. Pamiętajcie o tym, aby zachować prawidłową technikę i dobrać obciążenia adekwatnie do Waszych możliwości.

Szukasz więcej ćwiczeń, które możesz wykonać w domu lub na siłowni? Zerknij ma mojego bloga: Trener personalny Maciej Krysiak

Źródło: https://www.youtube.com
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.